Chtěl bych od Vás radu, jak řešit následující. Syn v roce 2009 odmaturoval, poté se přihlásil na 3.letý obor a já jsem zažádal o zrušení vyživovací povinnosti, což soudce uznal s tím, že se nejedná o výšší studium. Syn argumentoval dál tím, že stejně nemůže pracovat v oboru a sám se živit, jelikož má exém.

Věc je odročena. Je možné, aby syn byl doma s tím, že nemůže pracovat v oboru a já dál budu platit výživné? Když by byl na úřadu práce, nebo lékař uznal, že je tak vážně nemocen, tak by měl dostat invalidní důchod a mě by skončila vyživovací povinnost, je to tak? Je možné syna donutit, aby vzal jinou práci, když v oboru nemůže pracovat? Děkuji, Viktor

ODPOVĚĎ:
Vyživovací povinnost máte až do té doby, pokud není Váš syn schopen se sám živit a zákon též stanovuje, že povinnost poskytovat výživné nesmí být v rozporu s dobrými mravy. Doporučuji Vám vyčkat na rozhodnutí soudu, který rozhodne zda vyživovací povinnost trvá či nikoliv. Svého syna nemůžete do ničeho nutit.