Chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby proběhl soud ohledně péče o dítě i bez otce? Ten je totiž v zahraničí na neznámé adrese a jsme bez kontaktu. K soudu se tedy určitě nedostaví, ani nedoloží příjmy. Pravidelně mi chodí poštou výživné ve výši 2000 Kč. Pokud by soud mohl proběhnout i bez něj, jak dlouho by trval? Zdenka

ODPOVĚĎ:
Řízení týkající se péče o dítě či stanovení výživného nemůže být zahájeno bez přítomnosti všech účastníků. Avšak soud má prostředky pro nalezení otce i bez Vašeho přispění, jelikož si může vyžádat potřebné informace od ostatních státních orgánů. Proto Vám doporučuji se obrátit na soud s návrhem na úpravu péče o dítě či návrhem na zvýšení výživného a zbytek ponechat na posouzení soudu.