Již jsem cca 6let rozvedená. Syn mi byl svěřen do mé péče a otci bylo soudem stanovené výživné, které má do 15 dne v měsíci zaslat, ale tak se tomu neděje. Výživné exmanžel zasílá složenkou a přijde vždy o týden později. Prosím o informaci zda je v pořádku, když: 1) exmanžel pošle výživné a na složence je datum např. 15.3. v pořádku a dodržel tím danou dobu

2) či zda mohu zaslal nějaký dopis soudu, že exmanžel zasílá výživné pozdě, přiložit ústřižek složenky, kde je patrné, že výživné bylo zasílané např. 22.3. a požadovat, aby exmanžel zasílal výživné na účet (popř. prosím o vzor). Děkuji, Zuzana

ODPOVĚĎ:
Pokud je na složence uvedeno datum 15., pak je vše v pořádku a Váš exmanžel platí včas. Na změně způsobu platby, pokud to lze, se domluvte s exmanželem bez intervence soudu. Pokud Váš manžel hradí výživné pravidelně, tak nemohu doporučit abyste celou záležitost žalovala před soudem.