Přítel má exekuci na plat a proto, aby mu snížíli srážky jsme uvedli našeho syna do rodného listu. Někde jsme zjistili že na každou vyživovanou osobu by měli nechat navíc určitou částku. Zajímá mě, jestli toto snížení srážek provedou i když nežijeme ve společné domácnosti a také jestli se do vyživovaných osob počítá i jeho syn, se kterým nežije a platí alimenty. Děkuji, Petra

ODPOVĚĎ:
Počet vyživovaných osob nesouvisí se společným bydlištěm. Takže exekvované částky budou určeny i s ohledem na tu skutečnost, že přítel je otcem dítěte (dětí) bez ohledu na to, zda s nimi žije či nikoliv.

Navíc srážky na dlužném výživném jsou prioritní pohledávkou a provádí se přednostně, takže kdyby Váš přítel přestal výživné platit, alimenty na syna nebudou ohroženy.