Akceptoval by soud nájemní smlouvu za 1 Kč měsíčně? Vyměřili mé přítelkyni natolik vysoké výživné na její 16 letou dceru, že jí na živobytí zbývá cca 400,- měsíčně. Proto zvažujeme, že se přestěhuje z podnájmu ke mně do rodinného domu. A nechci, aby nás považovali, že bydlíme ve společné domácnosti. Nerad bych přiznával u soudu své příjmy, ke kterým by pak přihlížel. Děkuji, Svatopluk

ODPOVĚĎ:
Nájemní smlouva na 1 Kč je zbytečné řešení. Nejste manželé, ale pouze partneři, soud nemá žádné právo ke zjišťování Vašich příjmů, vy dva společnou domácnost nevedete, což vzdor faktickému stavu před soudem kdykoliv tvrďte, opak vám nebude moci být prokázán. Navíc nájemné patří mezi příjmy, takže by podléhalo daňové povinnosti a zbytečně byste si komplikoval situaci.