Jsem těžce nemocný (nádor na mozku, mám přiznané příspěvky na péči), maželka mě podvedla a opustila momentálně se o mě stará moje matka. Má maželka nějaké závazky? Děkuji, Čeněk

ODPOVĚĎ:
Pokud se rozvedete, tak byste mohl požadovat výživné (i s ohledem na Váš zdravotní stav). Nárok na výživné můžete před soudem uplatnit do 3 let od právní moci rozsudku o rozvedení manželství. Jinak Vaše manželka (nebo bývalá manželka) vůči Vám nemá žádné závazky vyplývající ze zákona.