Chci se zeptat jak řešit situaci s bývalým přítelem mojí manželky. Na 14 letou dceru od jejího narození neplatí žádné výživné. Jednou jsme to zkoušeli dát k soudu, ale soud zjistil, že dotyčný nemá žádný vydělek ani nepobírá žádné sociální dávky ani podporu v nezaměstnanosti, proto není z čeho výživné stanovit. Od té doby se situace s otcem mé nevlastní dcery nezměnila, existuje možnost domoci se výživného? Děkuji, Bruno

ODPOVĚĎ:
Ve Vašem případě existuje jediná možnost, a to exekuce na majetek povinného. Pokud tedy vlastní nějakou nemovitost, auto, apod. je možné věc exekučně postihnout. Poslední možnost je trestní oznámení, neboť neplacení výživného je trestným činem. To by mohlo situaci zvrátit.