Jsem studentem na vysoké škole a moje bývalá přítelkyně čeká dítě. Tak jsem se chtěl zeptat, kolik jako student musím platit alimenty, nebo jak je to s uznáním otcovství, když už se s tou přítelkyní nestýkáme a nechceme spolu žít, děkuji za odpověď. Květoslav

ODPOVĚĎ:
Alimenty budete platit, podle Vašich příjmů a současně podle Vašeho majetku. S tím, že soud může i vzít v úvahu např. situaci, že jste měl možnost si přivydělat na brigádě, ale nevyužil jste ji. Pokud nemáte žádný majetek, ani příjem, přechází vyživovací povinnost k Vašemu dítěti na Vaše rodiče. Konkrétní částku stanoví soud, netroufám si ji odhadnout.
Uznat můžete své otcovství prohlášením na příslušné matrice – podle místa narození dítěte. A to před narozením dítěte, nebo kdykoli po jeho narození.