Chtěl bych se zeptat, jak dlouho budu platit výživné na syna, kterému je 20 let. Asi tak v 17 letech onemocněl duševní nemocí a byl hospitalizován 2x v léčebně. Momentálně není evidován na úřadě práce, není na neschpnosti, pravděpodobně je pořád žákem učliště, a v současné době má přerušené studium z důvodů neschopnosti studovat a pobytu v psychiatrické léčebně. Bere drogy, nežije spořádaný život. Vyživovací povinnost plním včas a bez problémů po celý jeho život až dosud. Peníze posílám na účet matky. Lékaři uvažují o přiznání invalidního důchodu mému synovi, ale jěště se tak nestalo. Děkuji, Bořivoj

ODPOVĚĎ:
Vyživovací povinnost Vám trvá, dokud se syn nebude schopen živit sám. Neexistuje žádná věková hranice. V tomto případě do přiznání plného invalidního důchodu – který nahrazuje příjem dlouhodobě nemocným.