Rozvádime ses manželkou a před podánim žádosti jsme se dohodli, že já budu platit veškeré dluhy, které spolu máme, i hypotéku na náš společný dům. Nyní jsme měli  jednání, týkající svěření dětí do výchovy, tak začala výživné požadovat, na děti platím už 5000kč. A to pravidelně.
Dne 3.června 2010 máme už rozvod tak bych prosil poradit jestli bych měl u soudu předložit veškeré smlouvy na půjčky. Jelikož přitelkyně měla soud skrz zvýšení výživného na svého syna a nenavýšili jí to z důvodu, že bývalý přítel také předložil veškéré smlouvy o půjčkách,  které vznikly za jejich vztahu. Děkuji, Jan.

ODPOVĚĎ:
Výše Vašich půjček jistě ovlivní výši výživného, proto tyto dokumenty určitě předložte. Soud vždy rozhoduje podle toho, kolik má povinný vyživovacích povinností, jaké má závazky, jaký má příjem a také jaký má majetek. Bez Vašeho přičinění se soud tyto informace nedozví, proto všechny dokumenty ohledně Vašich závazků soudu doložte.