Můj biologický otec nás opustil když mi bylo 12 (v roce 1996), nestýkal se s námi, nejevil o nás nejmenší zájem. Co bych měla udělat, aby do budoucna po mě nic nežádal, jak bych tomu měla zabránit. Např. dá se otec vymazat z rodného listu? Děkuji, Jarka

ODPOVĚĎ:
Vašeho otce z rodného listu vymazat nemůžete. Avšak každý výkon práva musí být v souladu s dobrými mravy. Pokud by po Vás tedy Váš otec cokoli chtěl, nemusíte tak učinit. Žádný soud by mu jeho práva (např. výživné pro jeho osobu apod.) neměl přiznat. A to právě proto, že by to bylo v rozporu s dobrými mravy.