Jsem 3 roky rozvedená, mám nyní už 18 letou dceru, která studuje třetím rokem střední školu. Do maturity ji chybí rok a půl. Bývalý mažel řádně platí alimenty. Nyní si dcera našla přítele (přítel bydlí u svého otce v nájemním bytu) a chce se k němu přestěhovat, i když s tím nesouhlasím (myslím, že by měla nejprve dostudovat). Jsem povinna jí platit alimenty? Manželovy alimenty bych jí samozřejmě nechala...  Nic nebrání v tom, aby do konce studií bydlela doma. Děkuji, Pavla

ODPOVĚĎ:
Vaše dcera je již dospělá a může si sama vybrat, kde bude bydlet. Současně Vy, jako její rodič máte vyživovací povinnost, dokud se dcera nebude schopna živit sama, což je jistě po dobu studia. (Vyživovací povinnost není NIJAK omezena věkem, ale schopností se sama živit) V tomto případě máte určitě vyživovací povinnost a dcera ji může vyžadovat i soudně.