Jelikož nedostávám na svou dceru výživné, podala jsem trestní oznámení a nyní mi bylo doručeno vyrozumnění o zahájení obžaloby zanedbání povinné výživy. Ještě nebyl určen termín, ale chtěla jsem se zeptat, zda budu k přelíčení přizvána a jestli ano, můžu se nechat zastupovat aniž bych se k soudu musela dostavit? Děkuji, Tereza

ODPOVĚĎ:
Přizvána budete a zastoupit se můžete nechat, je ale dost pravděpodobné, že soud Vás bude chtít předvolat k výslechu při jednání, takže bych doporučila se i přes zastoupení k řízení dostavit. Po poradě s právníkem se dohodnete na jaká stání půjdete (např. k vyhlášení rozhodnutí není Vaše účast nutná).