Dítě je v péči matky. Je otec povinen sdělit matce místo pobytu, kde bude trávit prázdniny nebo prodloužený víkend s dítětem. Děkuji, Marika

ODPOVĚĎ:
Navzdory skutečnosti, že dítě je svěřeno do péče jednomu z rodičů, stále mají oba rodiče stejná práva a povinnosti k dítěti a mají se navzájem informovat o všech podstatných záležitostech týkajících se dítěte. Otec by měl matce sdělit, kde dítě bude, neznamená to však, že mu matka může zakázat s dítětem tam být, protože v době, kdy má otec dítě určeno ke styku, rozhoduje on, co bude s dítětem dělat. Samozřejmě v případě, že otec bude s dítětem podnikat něco, co jej ohrožuje a nebo dítěti škodí, jde o situaci, kdy by bylo možno uvažovat o změně pravidel styku, případně o jeho omezení.