Manželka se bez mého vědomí zadlužila a teď chce na sebe uvalit osobní bankrot. Co s toho vyplývá pro mě když s jejíma dluhy nemám nic společného a peníze které získala nepoužila pro domácnost. Bydlíme společně v rodinném domě který vlastníme napůl. Musím souhlasit s touto situací nebo může podat žádost bez mého svolení? Děkuji, Mojmír

ODPOVĚĎ:
Předpokládám, že nemáte zúžené společné jmění manželů (notářsky sepsaná smlouva) a tak manželka zadlužila nejen sebe, ale i Vás.
Návrh na insolvenci a povolení oddlužení (jinými slovy osobní bankrot) musí být parafován (podepsán) druhým manželem, jinak soud návrh odmítne.