Chtěla bych se Vás zeptat ohledně vypořádání SJM po rozvodu. Bývalý manžel podniká jako živnostník (já ne) od roku 1995 (podnikat začal po uzavření našeho manželství) do dnešního dne. Rozvedeni jsme byli letos. Mám již informaci, že podnik se k 1.8.1998 nestal součástí SJM.

Zajímalo by mne však, zda se věci zakoupené manželem k podnikání po roce 1998 (např. stroje atd.) z financí vydělaných v rámci jeho podnikání staly součástí SJM a budou se vypořádávat jednotlivě nebo se považují za součást podniku a jakým způsobem se pak bude vypořádávat tento podnik/finance do něj vložené. Děkuji, Hana

ODPOVĚĎ:
Stroje jsou součástí podniku, avšak Vy máte nárok na investice, které byly poskytnuty z majetku v SJM do výlučného vlastnictví (do podniku). Při vypořádávání SJM po rozvodu tedy nárokujte tyto investice.