Objednávala jsem si nábytek ve firmě Asko a rovnou jsem ho na místě platila. Zboží nedorazilo v plánovaném termínu ani ve třech dalších plánovaných termínech. Objednávku jsem zrušila a peníze mi od firmy měly přijít do 20 dnů na můj bankovní účet. Toto storno se odehrálo 31.3.2011. Do dnešního dne (13.5.2011) nemám peníze a ve firmě Asko mi neustále říkají jak vše urgují na účtárně. Mohu podniknout nějaké právní kroky za tak dlouho opožděnou platbu? Děkuji, Matylda

ODPOVĚĎ:
Zašlete výzvu k zaplacení kupní ceny ze zrušené objednávky do určitého termínu, a pokud do tohoto termínu nedostanete peníze zpět, podejte žalobu na vydání bezdůvodného obohacení, které vzniklo tím, že právní důvod plnění odpadl.