Babička získala v rozvodovém řízení ze SJM chatu, ale bohužel ji zapomněla nechat přepsat v katastru nemovitostí. Rozhodnutí o vypořádání majetku z manželství již pozbylo právní moci a její bývalý manžel, na kterého je stále chata i pozemek zapsán v katastru nemovitostí už zemřel. Poraďte mi prosím, jak lze danou situaci řešit. Děkuji. Štefan

ODPOVĚĎ:
Na katastrální úřad s rozhodnutím o vypořádání SJM můžete jít kdykoli, a chatu na Vaši babičku dodatečně přepsat. Vzhledem k tomu, že se jedná o soudní rozhodnutí o vypořádání SJM, neměl by být v zápisu problém. To, že je bývalý manžel babičky již po smrti, zde nehraje roli.