Počet stránek ve webu: 34.236

popis obrázku

Vaše bezplatná právní poradna
má nové logo a vzhled.
Původní vzhled webu byl tento:

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Zhruba před měsícem jsem se odstěhovala od manžela. Bydlím teď v pronajatém bytě, trvalé bydliště mám stále hlášené u manžela. Započítává se tato doba do půlroční lhůty pro nesporný rozvod nebo bych musela odhlásit trvalé bydliště? Děkuji, Milena


ODPOVĚĎ:
Společné soužití manželů ve smyslu § 24a zákona o rodině, který upravuje nesporný rozvod, znamená jejich osobní (včetně intimního) i majetkové společenství, tzn. společné nakládání s finančními prostředky, osobní péče o rodinu, společné trávení volného času apod. Záleží vždy na konkrétních okolnostech daného manželství, tato skutečnost není vázána na existenci společného bydlení, natož na odhlášení trvalého bydliště z posledního společného obydlí.