Manželství bylo rozvedeno u soudu, dosud nedošel rozsudek. Lze po doručení rozsudku nějakým způsobem ho anulovat, aby bylo manželství zachováno? Byl to unáhlený rozvod, v mezidobí byl vztah obnoven. Co lze udělat, aby rozvod nebyl platný? Děkuji, Helena

ODPOVĚĎ:
Pokud Vás soud rozvedl, manželství je nyní již rozvedeno i přesto, že Vám ještě nepřišlo písemné vyhotovení rozsudku. Rozvod je tedy již platný. Čistě teoreticky byste mohla podat opravný prostředek proti rozhodnutí soudu a to jakmile Vám bude rozsudek doručen. Obávám se ale že opravný prostředek, který bude de facto zpětvzetím návrhu o rozvod Krajský soud nepřijme.