Koupili jsme před měsícem rodiný domek dle smlouvy jak stojí a leží. Dům z reklamy realitní kanceláře je z roku 1930 my se dozvěděli, že spíše z r.1912. Ale to není pro nás podstatné. Chtěli jsme vybudovat podkroví, ale při přípravných pracích - odkrytí části podlahy půdy, která je zároveň i stropem obytných místností, jsme zjistili, že všechny nosné trámy jsou napadené dřevomorkou - sypou se jako papír. Lze toto brát jako skrytou vadu? Děkuji, Hanka

ODPOVĚĎ:
Je lhostejné, zda jde o skrytou vadu, neboť při prodeji věci jak stojí a leží se prodávající zcela zbavil odpovědnosti za vady. Toho se netýkají pouze vady, které výslovně  prodávající uvedl, že je věc nemá, nebo které si kupující výslovně vymínil.