Kolem 28.7. 2013 jsem zakoupil ojetou dodávku za 49.000 Kč. Od uzavření kupní smlouvy jsem s ní najel cca 500 km a nyní se zlomil ventil v jednom válci a způsobil škodu na vozidle s následnou opravou za 31.000 Kč. Chtěl bych se zeptat, zda mohu od předchozího majitele požadovat zaplacení této opravy? Děkuji za odpověď. Děkuji, Ctirad

ODPOVĚĎ:
Podle § 619 občanského zákoníku platí, že "jde-li o věci použité, neodpovídá prodávající za vady odpovídající míře používání nebo opotřebení, které měla věc při převzetí kupujícím. " Je tedy otázkou k posouzení jaký byl technický stav dodávky v době uzavření kupní smlouvy (počet najetých kilometrů, charakter realizovaných oprav apod.).