Syn (20 let) studuje střední školu (denní studium). Je možné, aby uzavřel dle Zákoníku práce pracovní smlouvu (§34 a násl. zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění) na dobu určitou (případně neurčitou)? Pokud ano, je zde nějaké omezení oproti stavu, kdy se uzavírá pracovní smlouva nestudujícího? Děkuji, Waldemar

ODPOVĚĎ:
Uzavření pracovního poměru možné je. Pokud zaměstnavateli student doloží, že je studující (potvrzení o studiu), budou se na něj vztahovat některé slevy na dani z příjmu.
Se zaměstnavatelem by měl mít vyřešenou pracovní dobu (resp. se školou docházku), tak aby zvládal studium, jinak ze zákona není nijak omezen, co se pracovního poměru týče.