Od října 2004 pracuji ve státní správě. Dostala jsem pracovní smlouvu na dobu určitou za mateřskou dovolenou, po skončení mateřské dovolené mi byla prodloužena za druhou mateřskou dovolenou. Po skončení druhé mateřské mi byla pracovní smlouva 2x prodloužena po půl roce a opět mám pracovní smlouvu za mateřskou dovolenou. Je možné aby mi zaměstnavatel stále jednu pracovní smlouv prodlužoval dodatky na dobu určitou? Děkuji, Monika

ODPOVĚĎ:
Není možné, aby zaměstnavatel prodlužoval stále smlouvu na dobu určitou – je to možné jen po dobu dvou let. Avšak ve Vašem případě se jedná o zástup za mateřskou dovolenou, takže se zaměstnavatel nedopouští ničeho nezákonného. Jde o výjimku, která je v souladu se zákonem.