Momentálně jsem vedena na úřadu práce - v evidenci uchazečů o zaměstnání. Přemýšlím o tom, že bych byla osoba bez zdanitelných příjmů - samoplátce a zrušila si evidenci na ÚP. Od 1.9.2016 jsem podepsala Dohodu o provedení práce DPP s výdělkem 4000 Kč měsíčně. Tato práce mě baví a časem bych v tomto oboru chtěla podnikat, mohu jako OBZP mít tuto dohodu? Předem děkuji za odpověď. Hezký den. Adriana

ODPOVĚĎ:
Ano, můžete. Pokud pracujete na DPP a měsíční výdělek nepřesáhne 10 000, -Kč, musíte se sama přihlásit na zdravotní pojišťovně a měsíčně si platit zdravotní pojištění, pokud nemáte jinou výdělečnou činnost, ze které by Vám pojištění šlo nebo za Vás platí pojištění stát.