Pracuji u zaměstnavatele, který mi po 3 měsíční zkušební době oznámil, že mi prodlužuje zkušební dobu o měsíc, ale nedal mi dosud podepsat žádný papír. Je to již 10 dní po uplynutí původní 3 měsíční doby. Je možné, aby mi dal nyní zaměstnavatel výpoveď, když nemá podepsánu prodlouženou zkušební dobu? Martin

ODPOVĚĎ:
Zkušební doba může trvat maximálně tři měsíce. Pokud ji chce zaměstnavatel prodloužit, jedná protiprávně. Rozhodně Vám již nemůže dát výpověď, jako za podmínek ve zkušební době. Je lhostejné, zda jste něco podepsal či nikoli. Zkušební doba se může prodloužit jen o dobu, kdy jste byl na nemocenské, nebo jste jinak v práci chyběl a byl jste omluven.