Mamka od 7/2015 pobírá důchod a přitom ji stále pokračuje pracovní poměr na dobu neurčitou dodnes (03.02.2016). Nyní jí chce zaměstnavatel ukončit PP výpovědí a uzavřít Dohodu. Zajímá mě, jestli výpovědí ze strany zaměstnavatele vzniká nárok na 3-měsíční odstupné i v případě, že je již v důchodu? Děkuji, Petra

ODPOVĚĎ:
Pokud s důvodem výpovědi ze strany zaměstnavatele či takto uzavřenou dohodou zákoník práce spojuje nárok na odstupné, pak na odstupné má zaměstnankyně nárok bez ohledu na to, zda pobírá starobní důchod.