Zajímaly by mne důvody ukončení služebního poměru dle zákona 361/2003 Sb. Bohužel jsem to nikde nenašla. Jedná se mi o to, jsou-li výpovědní důvody stejné jako v zákoníku práce, popř. v čem se liší. Děkuji, Šárka

ODPOVĚĎ:
Skončení služebního poměru upravuje § 41 a násl. předmětného zákona (propuštění obsahuje § 42 daného zákona).
Zákoník práce obsahuje výrazně odlišnou úpravu a tyto dva předpisy se vzájemně nedoplňují, ale vylučují - pokud jste tedy ve služebním poměru, nelze na Váš poměr aplikovat Zákoník práce.