Dne 19.6.2012 mi bude končit pracovní smlouva, jsem těhotná a na mateřskou mám nastoupit 13.7.2012. Doktor mě ale dnem 5.6.2012 poslal na neschopenku. Od účetní v práci jsem se dozvěděla, že se mnou zaměstnavatel ale po 19.6.2012 už nepočítá a v ten den si mám přijít pro papír o ukončení poměru a podepsat ho.

Má právo mi dát výpověď a neprodloužit pracovní smlouvu, když jsem těhotná a v pracovní neschopnosti? Mám právo se proti tomu nějak bránit? Děkuji, Mirka

ODPOVĚĎ:
Pracovní poměr na dobu určitou končí uplynutím sjednané doby. Před tímto ukončením Vás bohužel neochrání ani pracovní neschopnost, ani Vaše těhotenství. Zaměstnavatel tedy má právo pracovní poměr ukončit, resp. Vám smlouvu neprodloužit. Tento postup je zcela v souladu se zákonem a tudíž se proti němu nijak bránit nemůžete.