Jsem zaměstnanec s určitou diagnozou na kterou mi přiznali plný invalidní důchod 3 stupně a mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Pracuji u tohoto zaměstnavatele 3 roky. Na jaké nároky mám právo? Myslím tím odstupné - v jaké výši. Děkuji, Marián

ODPOVĚĎ:
Pokud máte v úmyslu podat výpověď ze zdravotních důvodů, tak nemáte nárok na odstupné. Pouze, pokud by se jednalo o pracovní úraz, nebo nemoc z povolání, tak byste měl nárok na odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrné mzdy.