Utrpěla jsem pracovní úraz s dobou léčení 1 měsíc. Bylo mi přiznáno 90 % náhrady mzdy, neschopenka byla 60%, kdo mi doplatí zbylých 30% a v jaké lhůtě. Už je to 3 měsíce a ještě to není vyřízeno. Ještě mi dali potvrdit lékařem tiskopis pro pojišťovnu, co to znamená. Děkuji Žaneta

ODPOVĚĎ:

Povinnost zaměstnavatele platit ztrátu na výdělku pravidelně jednou měsíčně, nedohodne-li se se zaměstnancem jinak, je stanovena v § 271m odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb. , zákoník práce, v platném znění (dříve 382 odst. 2 zákoníku práce). Zaměstnavatel nemá právo odkazovat zaměstnance na pojišťovnu, u které je pojištěn. Obraťte se tedy písemně na svého zaměstnavatele a požadujte plnění jeho povinnosti dle výše uvedeného ustanovení. Toto platí v případě, že není pochyb o tom, že daný úraz byl ze strany zaměstnavatele uznán jako pracovní.