1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Do kolikáté skupiny prací zaručené mzdy patří práce směnárníka ve směnárně? Děkuji, Justýna

ODPOVĚĎ:
Vámi uvedená pozice není přímo uvedena v právních předpisech pro účely určení výše zaručené mzdy. Pro dané posouzení je důležitá pracovní náplň zaměstnance, nikoliv pouze název pozice či druh práce uvedený v pracovní smlouvě.
Výčet příkladných činností pro účely určení výše zaručené mzdy obsahuje příloha k nařízení vlády č. 567/2006 Sb. , o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí, v platném znění.
Pokud bychom vaši pracovní náplň hodnotili jako „Pokladní manipulace s peněžní hotovostí“, pak by Vaše práce náležela do 3. skupiny prací pro určení zaručené mzdy.