Pracujeme u pásu, zaměstnavatel nám brání si brát tekutiny s sebou k pásu, pít (i když je na výrobní lince někdy i přes 30 stupňů) a dále nám znemožňuje jít na WC tím, že tvrdí, že kvůli tomu, že někdo chce jít na WC nebude zastavovat celou výrobní linku. Máme právo jít na záchod a napít se tekutin mimo přestávky? Eva.

ODPOVĚĎ:
Lze říci, že takový postup zaměstnavatele není v pořádku. Zákoník práce sice neupravuje takový detail, kolikrát za směnu se může zaměstnanec napít, nicméně požaduje, aby zaměstnavatel pečoval o vytváření a rozvíjení pracovněprávních vztahů.

Bezdůvodně bránit zaměstnancům v možnosti se napít, když je to například s ohledem na teplotu třeba, k takovým vztahům nepřispívá a lze ho považovat za směřující proti dobrým mravům.