Pokud pojede matka s manželem a dětmi k lékaři do vzdáleného města, má manžel právo na placené volno jako doprovod? Dagmar

ODPOVĚĎ:
Péče o dítě je důležitou osobní překážkou v práci na straně zaměstnance (§ 191 zákoníku práce). Podmínky nároku na náhradu mzdy jsou stanoveny v nařízení vlády 590/2006 Sb., doporučuji prostudovat, ale s určitostí mohu říci, že doprovod dítěte k lékaři patří mezi události za něž náleží jednodenní placené volno.