Naše zaměsnankyně nastoupila na mateřskou dovolenou dne 10.3.2011. Dne 22.9.2011 ji končí peněžitá podpora v mateřství PPM. Chtěla jsem se zeptat, zda-li má nárok na dovolenou za celý rok, nebo jen za měsíc 1-9? Děkuji, Gabriela

ODPOVĚĎ:
Dovolená se poskytuje v plném rozsahu, pokud zaměstnankyně odpracovala v daném roce 60 dní - za "odpracované dny" se počítají i dny čerpání mateřské dovolené (§216 odst. 3 zákoníku práce).