Pracuji v příspěvkové organizaci jako uklízečka a mám 25 dní dovolené za rok. Potřebuji přejít na šestihodinovky a zajímá mě, jestli se mi dovolená nějak krátí nebo mi zůstane celých 25 dní jak u osmihodinové pracovní doby. Děkuji, Žaneta

ODPOVĚĎ:
Počet dní dovolené vám zůstane stejný, pokud budete stále pracovat 5 dní v týdnu (předpokládám, že tak pracujete i nyní), pouze Vám při čerpání dovolené bude proplaceno jen 6 hodin a nikoliv 8.