Chodím na třísměnný provoz. Mám nárok na placené volno, když půjdu s prvňáčkem první den do školy? Děkuji, Ludmila

ODPOVĚĎ:
Zákoník práce stanoví, že nemůže-li zaměstnanec konat práci pro jiné důležité osobní překážky v práci týkající se jeho osoby, je zaměstnavatel povinen poskytnout mu nejméně ve stanoveném rozsahu pracovní volno a ve stanovených případech i náhradu mzdy nebo platu. Ony důležité osobní překážky stanoví nařízení vlády. Doprovod dítěte do školy v první den mezi nimi bohužel není.