1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
V naši firmě si vzal zaměstnanec neplacené volno, jelikož není práce. Jak mám jako účetní postupovat a jak má postupovat zaměstnanec. Neplacené volno si vzal od 01.02.2012 - 28.02.2012. Děkuji, Irena

ODPOVĚĎ:
Zaměstnavatel je povinen uhradit na všeobecném zdravotním pojištění částku 1080,- Kč. Vyměřovacím základem pracovního volna bez náhrady příjmu poskytnutého po celý kalendářní měsíc je minimální mzda. Ta je v současné době stanovena ve výši 8000 Kč. Jednu třetinu pojistného, tedy 4,5 % z minimálního vyměřovacího základu, uhradí zaměstnanec prostřednictvím svého zaměstnavatele, a zbylé dvě třetiny (9 % z minimálního vyměřovacího základu) uhradí zaměstnavatel. Zaměstnanec se může svému zaměstnavateli před poskytnutím neplaceného volna písemně zavázat, že část nebo celé pojistné, které za něj zaměstnavatel odvedl, uhradí.