Po zdlouhavých telefonických jednáních na zákaznické lince O2 jsem napsal písemnou reklamaci na vyúčtování služeb doporučeným dopisem, podací lístek mám. Po třech měsících bez odpovědi jsem poslal upomínku pomocí webového formuláře a obratem mně odpověděli, že žádnou reklamaci ode mně nedostali.

Mohu považovat tuto situaci za nesplnění zákonné lhůty na vyřízení reklamace? Co z toho v takovém případě vyplývá? Jak mám dále postupovat? Děkuji, Stanislav

ODPOVĚĎ:
Pokud jste reklamaci odeslal na adresu společnosti, kterou máte uvedenou ve smlouvě, tak vzhledem k tomu, že jste s nimi byl i v telefonickém kontaktu a reklamace byla řešena i z jiného podnětu než písemného, lze celou situaci hodnotit jako nedodržení reklamační lhůty a máte právo odstoupit od smlouvy. A to i udělejte, pokud to chcete.