Mám dotaz k podmínkám výpovědi Franšízové smlouvy uzavřené dle paragrafu 269/2 Obchodního zákoníku č.513/1991. V tomto zákoně není stanoveno jak má být podána výpověď a odkdy platí. Dostali jsme totiž od poskytovatele franšízy výpověď sepsanou dne 29.9.2011, odeslanou 30.9.2011, nám však doručenou doporučeně poštou až 4.10.2011.

V textu výpovědi je však uvedeno: Tříměsíční výpovědní lhůta počíná plynout 1.10.20011 a uplyne dne 31.12.2011. Pro kompletnost doplním, že v ústním jednání 26.9.2011 nám bylo sděleno, že výpověď nám bude zřejmě do konce měsíce s uvedenou výpovědní lhůtou zaslána. Je výpověď s takovouto výpovědní lhůtou možno označit za platnou, či výpovědní lhůta začíná běžet až od 1.11.2011? Děkuji, Zuzana

ODPOVĚĎ:
Výpověď a výpovědní lhůta se sjednává ve smlouvě. Obvykle se stanovuje, že lhůta běží od 1. dne měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byla doručena výpověď. Takže budete muset prostudovat smlouvu a obchodní podmínky poskytovatele.