Platí pro mne jako pro podnikatele také dvouletá záruční doba nebo je její delka jiná? Štefan

ODPOVĚĎ:
Pokud člověk nakupuje jako podnikatel v rámci své podnikatelské činnosti, je možné, aby mu prodávající např. poskytl šestiměsíční záruku na výrobek nebo ještě kratší.

V podstatě mezi dvěma podnikateli platí pouze to, co si mezi sebou dohodnou. Takže pokud chtějí mít podnikatelé nakupující v rámci své podnikatelské činnosti dvouletou záruční dobu, musí si ji vzájemně dohodnout.