Dcera si v květnu 2010 pořídila živnostenský list, ale zatím neměla žádný výdělek. Do června 2011 bude studentkou řádného denního studia. Prosím o radu, zda má povinnost podávat daňové prohlášení. Jediný výdělek, který měla za loňský rok, je brigáda přes agenturu, u které daňové prohlášení podepisovala.

Jedná se mi tedy o to, aby nezanedbala nějakou povinnost, která je spojena s tím, že má živnost. Děkuji, Mirka

ODPOVĚĎ:
I přesto, že žádný výdělek neměla, je povinna podat daňové přiznání, bude prázdné a žádná daň jí nebude vyměřena. Daňové přiznání se podává do konce března následujícího roku.