Mám dotaz ohledně danění výher z hazardních her. Musí se z výher odvádět daň pokud jsou hlavní a pravidelný zdroj příjmu? A pokud ano, je potřeba mít živnost? Předem děkuji za odpověď. Pavel

ODPOVĚĎ:
Od daně z příjmů jsou osvobozeny dle § 10 odst. 3 písm. b) výhry z loterií, sázek a podobných her provozovaných na základě povolení vydaného podle zákona č. 202/1990 Sb. , o loteriích a jiných podobných hrách nebo na základě obdobných předpisů vydaných v členském státě EU nebo ve státě tvořící Evropský hospodářský prostor. O pravidelnosti příjmu zde není zmínka, tudíž zde není omezení. Pouze pokud bude příjem z hazardní hry vyšší než 5 mil. Kč, musíte dle § 38w Zákona o daních z příjmů oznámit tento osvobozený příjem svému finančnímu úřadu.