Vlastním v Praze pozemek určený k plnění funkce lesa od r. 2008. Každý rok řádně odvádím daň a letos (2016) se dozvídám (jelikož mi nepřišla složenka), že se v Praze za lesy zvláštního určení podle zákona o dani 338/1992 neplatí. Kdo je tedy v právu, mají mi vrátit finance za ty roky? Děkuji, Babora

ODPOVĚĎ:
Od daně z nemovitých věcí jsou osvobozeny lesní pozemky určené k plnění funkce lesa, které jsou zařazeny do dvou nejvyšších pásem ohrožení. Přiznání se podává, ale uplatní se osvobození a daň je tudíž 0 Kč. Můžete podat dodatečná daňové přiznání za nepromlčená zdanitelná období, základní promlčecí lhůta je 3 roky.