Přítel prodal byt v osobním vlastnictví tento měsíc a následně tento týden bude kupovat byt družstevní, nový a dražší.
Je osvobozen od daně z prodeje nemovitosti pokud kupuje-investuje nemovitost novou? Děkuji, Monika

ODPOVĚĎ:
V tomto případě není osvobozen od převodu daně z nemovitosti. Tuto daň však platí pouze prodejce, kupující je ručitel. Váš přítel bude tedy platit daň pouze v případě prodeje prvního bytu.