Je nutný odhad soudního znalce, na hodnotu obchodního podílu, při prodeji obchodního podílu s. r. o. kvůli odvodu daně z prodeje obchodního podílu? Nebo to záleží jen a jen domluvě mezi prodávajícím a kupujícím? Děkuji Čeněk

ODPOVĚĎ:
Odhad není při prodeji obchodního podílu potřeba. Do daňového přiznání uvedete částku, za kterou jste obchodní podíl prodal. Jako výdaj si můžete uplatnit nabývací cenu obchodního podílu. Pouze pokud byl obchodní podíl nabyt bezúplatně, tak můžete jako výdaj použít dle § 24 odst. 7 písm. c) zákona o daních z příjmů nabývací cenu určenou podle zvláštního právního předpisu o oceňování majetku ke dni nabytí obchodního podílu.