1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem OSVČ na plný úvazek, plátce DPH. V Belgii (BEL) jsem si do soukromého majetku koupil ojeté osobní auto z roku 2010, za 200000 CZK. Na faktuře z BEL je uvedeno: "maržový režim §90 (DPH nelze odečíst) ". Auto nebylo vloženo do majetku firmy, ani používáno k podnikání. Ihned po dovozu auta jsem toto prodal za 200000 CZK kupujícímu z České republiky (CZE).

Prosím o odpovědi na dotazy níže.
1. bude tento nákup a prodej uváděn v přiznání o DPH?
2. bude se z prodeje na území CZE odvádět DPH?
3. bude tento nákup a prodej uváděn v přiznání DPFO?
4. bude se z prodeje na území CZE odvádět daň ze zisku?
Děkuji za odpovědi, a jsem s pozdavem, Jaroslav

ODPOVĚĎ:
Nákup ojetého osobního automobilu jako soukromá osoba neuvádíte v přiznání DPH, ani nebudete DPH z prodeje odvádět. Prodej automobilu nebude od daně z příjmů osvobozen, protože jste nedodržel časový test jednoho roku mezi nákupem a prodejem dle § 4 odst. 1 zákona o daních z příjmů. Příjem z prodeje vozidla zdaníte dle § 10 zákona o daních z příjmů, jako výdaj si uplatníte kupní cenu vozidla. Ve Vašem případě bude základ daně 0, musíte však prodej vozidla v přiznání k dani z příjmů uvést.