Pracuji na HPP, jsem samoživitelka a pečuji o postiženou dceru (19 let, student speciální školy), ZTP/P-III. stupeň - pobírá invalidní důchod 3. stupně). Mám nárok na měsíční odpočet ve výši 2070, -Kč? Pokud ne, jakou daňovou slevu si mohu měsíčně u zaměstnavatele uplatnit? Děkuji, Marcela.

ODPOVĚĎ:
Máte nárok na slevu na poplatníka (sama na sebe) ve výši 24.840 Kč ročně (2.070 Kč měsíčně) a dále na daňové zvýhodnění na vyživované dítě ve výši 26.808 Kč ročně (dvojnásobek standardního daňového zvýhodnění na vyživované dítě).