Prosím o radu, jak má vypadat formulace vyjádření likvidátora k likvidaci občanského sdružení. Likvidátor byl jmenován valným sdružením o. s. Likvidované občanské sdružení nemá žádný majetek, žádné závazky mezi členy ani ve vztahu k třetím osobám. Předpokládám, že v takovém případě není vyjádření likvidátora složité.

Prosím o to jaké formuláře (formulace) je možné použít, aby likvidace proběhla bez problémů. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Radek

ODPOVĚĎ:
Do zprávy je nutné uvést, kdy byla informace o likvidaci zveřejněna, zda někdo přihlásil do likvidace své pohledávky, zda byla zpracována zahajovací likvidační účetní rozvaha a soupis majetku, zda a jaké má subjekt aktiva či pasiva, závazky a pohledávky, zda subjekt v průběhu likvidace vyvíjel činnost a jakou, jak byly vypořádány pracovněprávní vztahy, jak bylo naloženo s likvidačním zůstatkem.
Zpráva stačí stručná, na jeden list papíru.