Chtěla jsem se zeptat jak postupovat, pokud jsem chtěla podat odpor proti platebnímu příkazu, ale nestihla jsem 15-ti denní lhůtu. V dopise mám napsáno, že můžu podat odpor do 15-ti dní a podání vysvětlení do 30-ti dní. Mám ještě nějakou šanci? Děkuji, Ludmila.

ODPOVĚĎ:
Bohužel lhůta pro podání odporu je závazná. Pokud odpor nepodáte ve stanovené lhůtě, platební příkaz nabývá právní moci a jeho obsah (stanovené/určené povinnosti) se nabytím právní moci stávají závaznými.
Platební příkaz tak získává povahu klasického rozsudku.